خرید سرامیک، چطور سرامیک مناسب خریداری کنیم؟

خرید سرامیک، چطور سرامیک مناسب خریداری کنیم؟

خرید سرامیک، چطور سرامیک مناسب خریداری کنیم؟

در خرید سرامیک باید به تفاوت اصلی بین کاشی های ضخامت، مقاومت در برابر لغزش،جذب آب ، مقاومت در برابر خراش، مقاومت در برابر لکه میباشد.به طور مثال سرامیک جذب آب سرامیک خیلی کمتر از کاشی میباشد و این بدان برای مکان‌هایی که با آب و رطوبت در تماس هستند، مناسبند. در زیر تعدادی از این عوامل توضیح داده شده است.

درجه کاشی : تا حالا شنیده اید که می گویند فلان سرامیک درجه یک بوده و دیگری درجه ۲ و ۳ است؟ در واقع اولین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید درجه بندی سرامیک ها هستند، هرچه درجه کیفیت سرامیک پایین تر باشد قیمت پایین تری نیز خواهند داشت. در خرید سرامیک سرامیک هایی که برای کف استفاده می شوند عموما باید از درجه ۱ و ۲ انتخاب شوند و درجه های پایین تر به عنوان کاشی های دیواری نیز مورد استفاده قرار میگیرند

خرید سرامیک

کاشی درجه 1: کاشی هایی هستند که کاملا سالم باشند و هیچ گونه نقصی در سطح لعابدار و کناره آنها وجود نداشته باشد.
کاشی درجه 2 :کاشی هایی که در فاصله دو سانتیمتری تمامی کناره های سطح لعابدار آنها بیش از یک یا دو خال، به قطر حداکثر نیم میلیمتر وجود نداشته باشد.
کاشی درجه 3 :کاشی هایی که در سطح لعابدارشان فقط یک خال، به قطر حداکثر ۳ میلیمتر وجود داشته باشد.

در خرید سرامیک دقت کنید.

درجه سائیدگی : درجه سائیدگی کاشی بر روی جعبه ها با نام PEI شناخته می شود. این نوع از درجه بندی مخصوص کاشی براق است و بر روی کاشی های مات آن را نمی یابید. در واقع درجه PEI قابلیت یک کاشی براق را در برابر سائیدگی و دوام آن به‌عنوان یک کاشی کف نشان می دهد.در واقع اگر برای منطقه ای مسکونی به دنبال کاشی سرامیک هستید کاشی هایی که PEI آن‌ها III و IV است برای کار شما مناسب هستند و آن دسته که دارای PEI بیش‌تر هستند هزینه ای اضافی در مصارف مسکونی بشمار خواهند رفت.

 

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Enter your keyword